Aktuality klubu:


Na Mělníku žije florbal !

Kolektivní sporty na Mělnicku mají dlouholetou tradici. Ať už se jedná o lední hokej, futsal, házenou, fotbal a další. Nejspíš jen málo lidí ví, že se florbalový tým na Mělníku chystá již na svoji třetí sezonu. Vše začalo v létě 2014, kdy se parta nadšenců rozhodla přihlásit první florbalový oddíl v našem městě pod ČFbU (Českou florbalovou unii). Tým pojmenovali Floor Maniacs Mělník. Začali v nejnižší soutěži, avšak hned v první sezoně se povedlo postoupit. Díky postupu vzniklo v druhé sezoně i B mužstvo, které hrálo ve smíšené sestavě žen i mužů. Zároveň s B týmem bylo založeno i družstvo mladších žáků (ročníky narození 2004 a 2005).

Do nadcházející sezony 2016/17 se tým opět rozšířil. Povedlo se dát dohromady dostatek žen na vlastní družstvo, a také dost mužů na udržení B týmu. Rovněž pokračovala i práce s mládeží a snahy o její rozšíření vyústily v založení oddílu elévů (ročníky narození 2006-2008). A zároveň díky náboru u mladších žáků došlo k posunu z herního systému 3+1 na 5+1. V dnešní době konkurence počítačové techniky a jiných aktivit je problém přivést mladé nadšence i pro tento sport. Pomocí propagace, veřejně přístupnými tréninky a prací trenérů se všichni snažíme zaujmout mladé, a především je povzbudit k pohybu a sportovní aktivitě. To se nám daří i proto, že florbal je poměrně finančně nenáročný, snadný se naučit a přináší jak dětem, tak i dospělým radost z pohybu i z úspěchu v soutěžích.

Jeden z problémů, který tým Floor Maniacs Mělník trápí je absence sportovní haly splňující podmínky pro pořádání zápasů a proto netrpělivě očekáváme dokončení nové haly v areálu mělnického gymnázia. Konečně naše domácí zápasy budou dostupné i pro věrné fanoušky, což bude podpora pro malé i velké hráče. Pokud jste sportovní, či přímo florbaloví nadšenci jakéhokoliv věku stejně jako my, rádi Vás uvítáme mezi námi. Zároveň budeme potěšeni, pokud nás přijdete povzbudit na naše domácí utkání. Rozpis a další informace najdete na www.floormaniacs.cz